Bambukinis audinys – tai nuostabi gamtos ir žmogaus pastangomis sukurta dovana mums. Bambukas yra ypatingai greitai augantis augalas, kuriam nereikalingi jokie chemikalai ar pesticidai, be to, jis pagerina nualintos dirvos kokybę. Bambukų atliekas dirvožemyje 100% suskaido saulės šviesa ir mikroorganizmai, todėl natūraliai išsprendžiamos ekologinės problemos. Taigi, bambuko pluoštas yra visiškai natūralus, toks, kokį užaugino žemė, saulė, vėjas, lietus.

Dėl ypatingo švelnumo ir minkštumo, bambuko audiniai pelnytai vis dažniau lyginami su šilku bei kašmyru. Taip yra todėl, kad bambuko pluoštą sudaro apvalios, švelnios, plonytės gijos, tad net ir po daugybės skalbimų švelnumas ir minkštumas išlieka.

Kita unikali bambukinių audinių savybė – jie antibakteriški: slopina bakterijų augimą bei apsaugo nuo pelėsio ir grybelio atsiradimo. Tyrimais nustatyta, jog šioje medžiagoje po 24 val. bakterijų sumažėja daugiau nei 90 %. Šią prigimtinę bambuko pluošto savybę nustatė Japonijos mokslininkai, atradę jame unikalią medžiagą, vadinamą “bamboo kun”. Reikia pabrėžti, kad net ir daugybę kartų išskalbus bambukinį audinį, jo antibakterinės savybės niekur nedingsta.

Bambuko pluoštas puikiai sugeria (4 kartus daugiau ir greičiau nei medvilnė) bei išgarina drėgmę, tad iš bambukinių audinių pagaminti drabužiai apsaugo nuo peršalimo ir nemalonaus prakaito kvapo. Bambukiniai audiniai pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis: vėsina karštą dieną ir šildo vėsią. Bambukiniai drabužiai apsaugo nuo UV spindulių, leidžia odai kvėpuoti, nedirgina jos, tad yra puiki alternatyva alergiškiems, jautrią odą turintiems žmonėms, ypatingai vaikams bei kūdikiams.